«Зелений» тариф на електроенергію в Україні - турбота про екологію і ваше джерело доходу

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Майбутнє за сонячною електроенергією, але довго чекати не доведеться, адже вже сьогодні активно будуються масштабні електростанції і поля з сонячними панелями, які успішно доповнюють традиційні електромережі і з часом цілком можуть витіснити їх на українському і міжнародному ринку. Якщо раніше сонячні електростанції були розкішшю і джерелом автономного забезпечення світлом і теплом, то сьогодні в умовах парникового ефекту і інших проблем з екологією вони перетворилися в єдине вірне рішення для порятунку планети.

Українська держава стимулює розвиток сонячної енергетики через «зелений» тариф, слідуючи успішній практиці інших держав. На даний момент сонячна електроенергія в Україні оплачується дорого, що робить її вигідною і для держави, і для власників автономних електростанцій.

Що таке «зелений» тариф і як він працює в Україні?

Встановлення «зеленого» тарифу на означає, що держава купує електроенергію за завищеною вартістю у власників альтернативних джерел енергії, які використовують її для власних потреб і для продажу. Мова йде не тільки про сонячну енергію, але також про водні та вітрові установки, але саме сонячні електростанції користуються найбільшим попитом в Україні.

Історія «зеленого» тарифу почалася в США приблизно в кінці сімдесятих років минулого століття, коли країна перебувала в умовах серйозної кризи в енергетиці і єдиним виходом із ситуації стала економія витрат електроенергії. Нові тарифні умови були закріплені на законодавчому рівні, пізніше успішний приклад американців підхопили і європейці. Українська держава офіційно встановила «зелений» тариф тільки в 2008 року, сьогодні він регулюється відповідними законодавчими актами.

Класичні електромережі з роками стають тільки дорожче, не кажучи вже про величезну шкоду для навколишнього середовища і моральної застарілості такого обладнання. Енергія, що виробляється сонячними електростанціями, безпечна для людей і природи, економічна і відрізняється високою окупність. Саме завдяки існуванню «зеленого» тарифу її можна продавати за цінами, які суттєво перевищують ринкові. З боку держави всі питання, пов'язані з «зеленим» тарифом, регулює Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг.

Цікаво, що для приватних осіб і підприємств умови використання такого тарифу різні:

1. Для юридичних осіб

 Щоб почати заробляти на сонячній електростанції, підприємству недостатньо просто купити і встановити все необхідне обладнання, користуватися перевагами «зеленого» тарифу воно зможе тільки після успішного проходження відповідної процедури ліцензування та оформлення документів. Крім того, держава зобов'язує виконати ряд дій:

  • Обзавестися ліцензією виробника сонячної електроенергії.
  • Пройти тестування обладнання на відповідність певним критеріям.
  • Узгодити діючий тариф і тільки після цього укласти договір про продаж альтернативного ресурсу.

2. Для фізичних осіб

Для власників будинків і садиб, які виробляють сонячну електроенергію в невеликих масштабах до 30 кВт, процедура трохи спрощена, тому що немає необхідності в тестуванні устаткування і його ліцензування. Однак без офіційного укладення договору не обійтися.

Продаж електроенергії за «зеленим» тарифом супроводжується достатком бюрократичних моментів, вивчення яких може зайняти чимало часу і сил, тому компанія КS Solar надає своїм клієнтам не тільки високоякісне обладнання, але і супутні послуги з оформлення всієї необхідної документації. Ми працюємо в цій сфері не перший рік і уважно стежимо за змінами законодавства щодо сонячної електроенергетики, тому допоможемо вам уникнути будь-яких складнощів з обладнанням і навчимо використовувати його з максимальною вигодою для клієнта.

Співпрацюючи з КS Solar, ви зможете заробляти на «зеленому» тарифі, виконавши всього декілька простих кроків:

  • Купити сонячну електростанцію і замовити установку. Наші майстри із задоволенням підберуть необхідний комплект обладнання з урахуванням ваших персональних побажань і фінансових можливостей.
  • Довірити оформлення документів фахівцям КS Solar. Ми допоможемо з подачею заяви до місцевого Обленерго і складанням схеми підключення. Як тільки всі нюанси будуть узгоджені, ваш договір про купівлю-продаж буде оформлений в кращому вигляді.

Оплата за сонячну електроенергію проводиться щомісяця, відповідно до встановленої тарифної сітки.

Що змінює Закон від 25 квітня 2019 року?

Верховна Рада України прийняла законопроект про введення системи аукціонів у відновлюваній енергетиці, що дозволить позбутися монополії на ринку і створити сприятливі умови для чесних конкурентних аукціонів. Тарифи на сонячну енергію стануть трохи нижче, як і було заплановано спочатку, що не стане проблемою для виробників на тлі вдосконалення якості обладнання сонячних електростанцій і поступового зниження його вартості. Саме сонячна енергетика буде пріоритетною для України найближчим часом, тому інвестиції в альтернативні джерела електрики не втратять актуальність.

Компанія КS Solar пропонує якісне обладнання для сонячної електростанції за вигідними цінами від вітчизняного виробника, що дозволяє зберегти надбавку до 10% до «зеленого» тарифу і підвищує дохід власника такої станції. Якщо ви хочете точно знати розмір прибутку, яку ви зможете отримувати на своїй сонячної електростанції за чинним «зеленим» тарифом, зв'яжіться з нашими консультантами і ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.

Прочитано 96 разів