Захист сонячних батарей від снігу: догляд і поради під час установки

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В суспільстві все ще ходить міф, що власники сонячних батарей недолюблюють зиму. І в цьому є певний сенс, адже дні коротші, сонячні проміння світять з меншою інтенсивністю, більше похмурих днів, і ці фактори впливають на продуктивність сонячних електростанцій. У зими є ще один, на перший погляд, неприємний фактор – це опади. Особливо наша країна щороку страждає від великих опадів снігу та майже щорічно б’є рекорди по максимальних показниках. Снігопади накривають Україну щозими та завдають певний клопіт власникам сонячних батарей. Наскільки дана проблема заважає сонячним електростанціям працювати, зараз розповімо. Також дамо рекомендації щодо очистки сонячних панелей від снігу.

Особливості праці сонячних батарей взимку

Зима – не найкраща пора для роботи сонячних батарей взимку. У вступі ми вже назвали ряд причин, котрі заважають сонячним електростанціям працювати на повну потужність. Якщо брати середньостатистичні данні, то сонячні панелі взимку генерують близько в 4 рази менше електроенергії, аніж влітку. Статистика не дуже вражаюча, а тим паче для отримання прибутку. Але одразу варто зауважити, що навіть взимку, сонячні батареї працюють щодня та щохвилини у світлу пору доби.

Звісно, хмари та опади зменшують кількість променів, що потрапляють на сонячні батареї, але все  вони є. Сонячні електростанції розраховані на працю в тяжких умовах, навіть при низьких температурах, або під покрівлею снігу. Якісні сонячні панелі витримають вологу та холод задля генерування безкоштовної електроенергії.

Чи являється сніг завадою для сонячних батарей?

Однозначно і впевнено можна сказати, що сніг зменшує продуктивність сонячних панелей близько на 20-30 відсотків. Але важливою умовою цієї цифри являється кількість опадів. Лише уявіть, що випало близько 1-1,5 м снігу, тоді продуктивність буде набагато менша. Звісно такі цифри – це аномалія для нашої країни, але у переметах буває і більше. Сніг ніби фільтрує сонячні проміння та частину не пропускає на панелі. Що ж робити в таких ситуаціях?

Очистити сніг із сонячних панелей необхідно, якщо його досить багато та це можливо зробити безпечно для здоров’я.

  • По-перше, сонячні панелі встановлені під нахилом, і якщо сніг несильний, та надворі великий мороз, сніг самостійно буде злітати з сонячних панелей. Таке відбувається в 70% опадах снігу на сонячні батареї. Ще є динамічні системи сонячних панелей, котрі взимку можуть виставляти необхідний кут для самоочищення.
  • По-друге, при роботі сонячних панелей, вони нагріваються до плюсової температури. Це означає, що сніг сам розтане через деякий час роботи сонячних батарей. 6-10 см снігу приблизьмо після обіду вже має розтанути самостійно. Якщо ж погода зовсім Вам не посприяє, то звісно необхідно самостійно втручатись в очищення, або наймати людей задля цього.
  • По-третє, можна заздалегідь собі придбати очисні інструменти. Зазвичай це щітка з довгою палицею, та різними насадками. Очистити сніг із сонячних панелей взимку можна легко та швидко за допомогою подібних наборів. Рукоять, як правило, має змогу розкладатись на 2-3 метри, що дозволяє легко очищати сонячні панелі від снігу навіть на даху. Але якщо намагаєтесь очистити без подібного обладнання, потрібно подбати про власну безпеку, особливо, коли сонячні панелі розміщені на даху будинку. Або краще найняти спеціаліста, або надійно себе прикріпити до даху, щоб не трапилось біди. Дбайте про свою безпеку в першу чергу, адже додаткові кВт не варті Вашого здоров’я.
Прочитано 1897 разів