З чого складається сонячна електростанція: характеристика, схема, потужність сонячної електростанції

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Сонячна електростанція має чималу кількість обладнання. Все ж система генерування сонячної енергії в електричний струм не така проста задача. І нехай навіть сонячні батареї вже складені з фотоелементів, але окреме обладнання необхідно об’єднати й створити цілу мережу, що буде працювати для Вас.

В установці сонячних електростанцій є велика кількість важливих дрібниць, яких навіть не знать більшість електриків. Завжди треба пам’ятати, що праця з високотехнологічним обладнанням потребує до себе особливої та акцентованої уваги. Тому встановлення сонячних електростанцій повинно здійснюватись тільки спеціалістами та майстрами своєї справи, в інакшому випадку, є ризик некоректної роботи або низької ефективності системи. Аби дізнатись, з чого складається сонячна електростанція, ми дамо їй коротку характеристику.

Характеристики сонячних електростанцій: основні елементи СЕС

Сонячна електростанція – це досить складна та інноваційна система обладнань. Строк служби цієї системи може досягати 25 років. Але звісно такий показник можна досягти лише з використанням якісного обладнання та вчасного сервісного обслуговування.

Основними елементам сонячної електростанції являються:

 • Сонячні батареї;
 • Інвертор;
 • Контролер;
 • Акумулятор.

Сонячні батареї (панелі)

Це пристрої, які приймають на себе сонячні промені, та перетворюють їх у постійний електричний струм. Сонячна панель, як правило, складається з 36 фотоелементів. Але вони відрізняються за своєю потужністю та габаритами.

Є декілька видів сонячних панелей:

 1. З монокристалів
  Це дуже поширений вид сонячних панелей, адже завдяки міцному корпусу волога не потрапляє в систему. Широко використовується в садовому освітленні, підживлення електричних приладів або світильників.
 2. Тонкоплівкові
  Цей вид використовується дуже масштабно, адже по суті це лише плівка, що регенерує сонячну енергію в електричний струм. Цієї плівки потрібно досить багато аби отримати гідну потужність. Але до плюсів можна віднести мінімальні вимоги до встановлення та фіксації. Будь-яка стіна або покрівля з легкістю буде слугувати кріпленням тонко плівкової сонячної батареї.
 3. Полікристалічні
  Це гарна альтернатива монокристалічним сонячним батареям. В основі даних панелей застосований кремній, який має яскраво синій колір. Такі панелі використовуються у парках, садах, освітлення вулиць, заряд акумуляторів.

Інвертор

Якщо після сонячних батарей ми отримуємо постійний струм, то за допомогою інвертора, ми маємо змогу отримати змінний. Потужність сонячної електростанції залежить від потужності інвертора, адже саме через нього проходить весь потік електроенергії. Також, важливо відзначити, що ці пристрої мають захисну функцію, тобто уникають перевантажень системи та слідкують за стабільністю роботи.

Контролер

Це обладнання слідкує за станом зарядження сонячних панелей. Його задача — слідкувати за об’ємом вільного та заповненого місця в акумуляторі. Це значно зберігає усю систему та продовжує строк її служби.

Акумулятор

Напевно один з головніших елементів схеми сонячних електростанцій. Акумулятор приймає на себе увесь струм та накопичує його. Даний елемент постійно працює, адже вдень він отримує та віддає енергію, а вночі лише віддає. Акумулятор має бути якісним, адже максимальний об’єм отриманої електроенергії залежить саме від нього.

В цілому, саме ці 4 елементи й створюють усю систему. Але варто відзначити, що це лише базис потенційної системи сонячної електростанції. В сучасні системи ще можуть входити близько 5 елементів, що також будуть забезпечувати надійну та стабільну роботу. Звертаючись до досвідної компанії, Ви можете отримати усі рекомендації та встановити собі якісне обладнання.

Схема сонячної електостанції

Сонячні електростанції можна розподілити за багатьма критеріями. За способом добування, за цілями добування електроенергії або за масштабами. Але по схемі сонячних електростанцій вони також значно відрізняються:

Атомна СЕС

Атомні схеми сонячної електростанції встановлюються в місцях, де бувають проблеми з електропостачанням. В цьому типі схеми забезпечується повна енергетична незалежність від центрального енергопостачання.

Мережева СЕС

Дана схема підключення розрахована на повну незалежність від центрального енергопостачання, та дає можливість надлишки енергії продавати. В такому випадку мережева схема сонячної електростанції приносить значний прибуток у гаманець володаря.

Гібридна СЕС

Гібридна сонячна електростанція розрахована на отримання та генерування електроенергії від сонячних променів але не виключає випадок підключення централізованого енергопостачання. Якщо в акумуляторі буде мінімальний заряд енергії, в систему буде потрапляти додаткова.

Прочитано 1865 разів