Яку роль у сонячній електростанції виконує інвертор?

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Інвертор сонячної електростанції справедливо вважають серцем системи, адже він виконує функцію перетворення постійного струму у змінний зі стабільною напругою 230В. Отримана енергія може використовуватись для роботи побутової техніки, а без використання інвертору сонячну енергію, вироблену сонячними панелями, просто неможливо споживати. Сонячна енергетика розвивається різними напрямками, тому було створено кілька типів перетворювачів, що можуть доповнити комплект сонячної електростанції. Інвертори різняться за потужністю від 100 Вт до десятків тисяч ватт, потужність яка потрібна саме Вам розраховується у індивідуальному порядку.

Підібрати обладнання для сонячної електростанції, щоб вона працювала максимально ефективно і вигідно, без розуміння технічних аспектів та теорії сонячної енергетики практично неможливо, але з майстрами KS Solar Вам не доведеться робити це самостійно. Ми швидко створимо проект системи, який буде враховувати усі Ваші потреби та фінансові можливості.

 

Які бувають інвертори?

  • Автономного типу. Такі перетворювачі працюють з акумулятором. Вироблений змінний струм передається у систему для живлення побутових споживачів. Використовуючи такий тип інвертору, важливо враховувати пікові стрибки навантаження, які викликані пусковими струмами обладнання (зазвичай, двигунами). Даний тип інверторів використовують при відсутності можливості підключення до публічних мереж енергопостачання.
  • Мережеві. Найдешевший тип інверторів для сонячної електростанції. Саме такі інвертори найкращі для створення якісної сонячної електростанції у приватному будинку для максимального покриття власного споживання та заробітку по «зеленому» тарифу. 
  • Гібридні. Особливість такого обладнання сонячної електростанції у можливості збереження виробленої енергії у акумуляторах, а надлишки енергії  направляються до головної мережі і продаються за «зеленим» тарифом. 

 Якщо ж об’єми необхідної енергії перевищують об’єми виробленої, деякі споживачі просто будуть використовувати енергію з традиційних мереж.

Як працюють сонячні інвертори?

У основі деяких модифікацій перетворювачів струму лежить робота блоку безперервного живлення: акумулятори допомагають підтримувати необхідний рівень напруги у мережі. Якщо відбувається відключення електроенергії, блок безперервного живлення працює саме за рахунок акумулятора. Також потрібно потурбуватись про зарядний пристрій та мікроконтролер для відстеження якості напруги. Контролер приймає рішення про необхідність відключення основного живлення та підключення акумуляторів, у комплекті сонячної електростанції замість акумуляторів використовується перетворена сонячна електроенергія.

Обираємо правильний сонячний інвертор

На вибір певної моделі інвертора сонячної електростанції впливає багато факторів, але найважливішим критерієм вважається необхідна потужність на виході. 

Перед покупкою такої частини автономної сонячної системи необхідно розібратися с формою імпульсів струму, що виробляється. Дешеві моделі інверторів створюють змінний струм у формі меандра чи трикутника – для нагрівальних приладів та традиційних ламп розжарювання це не має значення, але двигуни та трансформатори навіть за умови стандартних показників напруги можуть стати причиною виходу з ладу дорогої техніки.

 Більш якісні інвертори зі струмом, що нагадує модифікований синус, коштують набагато дорожче, єдиним недоліком використання даної техніки може бути невеликий шум підчас роботи приладів, через певні нелінійності форми напруги. Владнати нюанси допомагає спеціальна фільтраційна система.

Обираючи інвертор сонячної електростанції, експерти також радять звернути увагу на його індикацію: чим вона детальніша, тим краще. Також обов’язковим моментом являється наявність захисної системи від коротких замикань та перевантажень, і контролери напруги на вході акумуляторів та на виході до мережі. Під час включення блоків живлення та нагрівальних приладів у системі відбувається різкий стрибок електричного струму, що значно перевищує норму. Саме тому не менш важливий момент – здатність інвертору витримувати короткострокове перевищення номінальної потужності у кілька разів.

Це лише кілька важливих критеріїв, які необхідно обов’язково врахувати під час проектування приватної сонячної електростанції, щоб комплект функціонував якісно та ефективно. Звертаючись за допомогою до фахівців компанії KS Solar, ви отримаєте повний комплекс послуг за доступною ціною. Вам не доведеться самостійно вивчати теоретичну базу, достатньо довіритись майстрам своєї справи та насолоджуватись якісною роботою професійного обладнання. Наші спеціалісти із задоволенням врахують Ваші потреби, фінансові можливості та індивідуальні особливості обслуговування комплекту сонячної електростанції.

Чому варто звернутись саме до KS Solar?

Наша компанія вже давно успішно займається проектуванням, монтажем, підключенням та сервісним обслуговуванням сонячних електростанцій у Кіровоградській області та інших регіонах України. Клієнти KS Solar використовують сонячну енергію для покриття власних потреб та отримують прибуток за допомогою надлишку, що передається до традиційних мереж за «зеленим» тарифом. В компанії KS Solar працюють талановиті люди, які люблять свою роботу і уважно стежать за виходом нового і якісного обладнання. Ми гарантуємо високу якість обслуговування та професійний підхід до кожного етапу роботи:

  • Оперативне проектування, врахування всіх важливих деталей для реалістичних прогнозів можливого прибутку та забезпечення власних потреб замовника.
  • Документальний супровід та підключення СЕС, введення СЕС в експлуатацію.
  • Якісне сервісне обслуговування та ремонтні роботи за необхідністю.

Ми з радістю відповімо на Ваші питання про вибір інвертора сонячної електростанції. Просто зв’яжіться з нами у зручний для Вас час.

Прочитано 415 разів