Як вибрати сонячні панелі. Аналіз комерційної пропозиції та технічного листа.

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Що порівнювати в комерційній пропозиції?

 • Ціна фотоелектричних панелей. Вартість, або найкраще співвідношення ціна-якість, є основним показником для порівняння різних пропозицій. Якісні фотоелектричні панелі ніколи не будуть коштувати нижче середнього. Але будьте обережні: не завжди високій ціні відповідає більш якісний індекс.
 • Гарантія від дефектів панелі. Це важливий показник і є індикатором надійності виробника. Який термін гарантії? Що вона покриває? Що робити, щоб зберегти гарантію?
 • Рівень післяпродажної підтримки. Як і де здійснюється пост-продажна допомога? Як здійснюється обслуговування або заміна модулів в разі збоїв або поломок? Чи є сертифіковані сервісні центри, і де саме вони знаходяться?
 •  

Що порівняти в технічної специфікації?

Тут багато елементів порівняння і вони можуть бути зрозумілі навіть непрофесіоналами.

 • Ефективність панелей. Це процентне значення, яке вказує, скільки сонячного випромінювання, яке досягає кристалів, перетворюється в електричний струм. Ефективність (ККД) панелей може становити від 15 до 22%.
 • потужність, що отримується від модуля. Це значення, виражене в Вт (Ватт, англ. W), вказує максимальну точку потужності, яка може бути згенерована панеллю. Пікова потужність панелей, зазвичай, становить від 200 Вт до 360 Вт і залежить від розміру самого модуля, типу і кількості фотогальванічних елементів, з якого він зроблений. Цей показник не є критерієм оцінки якості продукції. Те ж саме відноситься до максимальної точки напруги на модуль.
 • Гарантований дохід. Це гарантія на продуктивність панелі з плином часу. Кращі фотоелектричні панелі будуть ефективно працювати протягом багатьох років, зі зниженням продуктивності, заявленою виробником, яка зазвичай становить 1-2 відсотки в рік.
  Наприклад, продуктивність, 80% від початкового виробництва, може бути гарантована після 15 або 25 років роботи модуля. Гарантія на модуль з виходом 80% через 15 років має меншу якість, ніж гарантія з 80% через 25 років.
  Кращі фотоелектричні панелі будуть мати гарантовану продуктивність протягом 10, 20 або 30 років.
  Це, мабуть, найкорисніший показник якості фотоелектричного модуля.
 • Механічні навантаження. Це корисний індикатор, який показує, скільки ваги може витримати панель. Він виражається в кілограмах на квадратний метр (або фунтах на дюйм). Розглянемо, наприклад, вплив ваги снігу, вітру спереду або граду. Майже всі панелі виготовлені з загартованого скла зверху.
 • Рівень опору вітру ззаду. Це також фундаментальний показник, який, якщо його розглядати, може запобігти серйозної шкоди в разі екстремальних погодних явищ.
 • Тип технології. Загальною фотогальванічною системою може бути монокристалічний кремній, полікристалічний, аморфний кремній або тонкоплівкові панелі. Монокристалічні кремнієві панелі мають більш високу ефективність виробництва, якщо на них потрапляють прямі сонячні промені. Технологія з полікристалічним кремнієм може вважатися «середнім варіантом». Незважаючи на те, що ефективність виробництва трохи нижче монокристалічних модулів панель добре працює, навіть якщо сонячні промені не потрапляють на панель під прямим кутом. Тонкоплівкові панелі добре працюють навіть в умовах розсіяного світла (не прямі сонячні промені), але мають рівень ефективності, як правило, нижче, ніж попередні. У кожної технології є плюси і мінуси.
 • Кількість фотоелектричних елементів, з яких складається панель. Загалом, кожна панель має від 60 осередків. Їх кількість впливає на розміри панелей, але вони самі по собі не є індикаторами, корисними для оцінки якості фотогальванічної системи.
 • температурний коефіцієнт. Це надзвичайно важливий показник, який показує зниження ефективності панелі в зв'язку з підвищенням температури. Фактично, кожен модуль, чутливий до високих температур, і має певний відсоток зниження продуктивності. Цей температурний коефіцієнт може бути корисним елементом порівняння між панелями різних виробників.
 • На додаток до попереднього показника, кожен модуль має порогові значення температури, за межами яких він не може працювати. Вони вказані в технічних паспортах як максимальні і мінімальні робочі температури модулів. Ці параметри, як правило, дуже схожі у різних виробників.
Прочитано 953 разів