Як правильно обрати потужність СЕС?

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Забезпечити приватний будинок електроенергією за допомогою сонячної електростанції на сьогоднішній день не тільки можливо, але й вигідно, та з технічної точки зору необхідно продумати велику кількість деталей, щоб не виникало проблем у процесі використання сонячної системи. Зазвичай у приватному секторі встановлюють сонячні електростанції потужністю від 10 до 30 кВт, адже саме 30 кВт – максимально дозволений розмір СЕС, що не потребує оформлення ліцензії. Якщо ви плануєте збудувати та використовувати сонячну електростанцію для побутових потреб не варто обирати потужність за порадою знайомих чи опираючись на власні безпідставні переконання – такий підхід може привести до непомірних витрат та інших проблем у експлуатації.

Компанія KS Solar вже кілька років на професійному рівні займається розробкою, монтажем та сервісним обслуговуванням автономних та гібридних сонячних електростанцій по всій території Кіровоградської області та далеко за її межами. Наші майстри врахують усі важливі фактори та необхідні цифри, щоб створити проект, який повністю задовольнить ваші потреби, дозволить отримувати оптимальний дохід за «зеленим» тарифом та не витратити жодної зайвої копійки. Ми максимально точно розрахуємо необхідну потужність в залежності від типу використання СЕС.

Важливі моменти

В першу чергу у випадку з вирішенням питання про правильний підбір потужності СЕС необхідно знайти значення пікової потужності за добу або просто розрахувати сумарну потужність усіх електричних приладів, що можуть бути одночасно підключеними до домашньої мережі. Також потрібно дізнатись чи планує майбутній власник СЕС користуватись сонячною системою у комплексі із традиційною мережею, можливо він зацікавлений виключно у автономній роботі. 

В другому випадку дозволена до використання потужність буде обмежена можливостями інвертору. Якщо до такої СЕС буде одночасно підключено більше споживачів, ніж вона може забезпечити, сонячна електростанція не справиться з поставленим завданням. Хоча на практиці деяке якісне технічне оснащення може працювати при незначному перевищенні, але це не йде на користь строку експлуатації сонячної системи. Потужність комплекту сонячної електростанції також залежить від кількості та типу сонячних панелей.

Існує кілька варіантів підбору потужності електростанції з урахуванням об’єму споживання будинку, наявності умов для оперативного підключення до зовнішньої мережі, а також зацікавленості власника у заробітку за «зеленим» тарифом:

  1. Повністю автономне забезпечення будинку сонячною електростанцією. Йдеться про великий сучасний заміський будинок, укомплектований побутовою технікою, можливо електричним опаленням, у якому неможливо за тих чи інших обставин створити підключення до електромережі. У середньому для таких проектів встановлюють СЕС потужністю у 15-16 кВт, але це зовсім не стале правило, адже ж необхідно врахувати велику кількість нюансів.
  2. Комбіноване використання СЕС та електроенергії із зовнішньої мережі. У даному випадку комплект сонячної електростанції не єдине джерело електроенергії, за необхідністю нестача потужності компенсується за рахунок використання енергії із традиційних мереж у нічний час, коли вартість електроенергії нижча у кілька разів, чи у період пікових навантажень. Також такий варіант СЕС може виступати у ролі оптимального резервного джерела живлення на випадок нестабільності роботи традиційних мереж.
  3. Використання СЕС виключно для заробітку за «зеленим» тарифом. Коли власник сонячної системи бажає швидко окупити свої витрати на електростанцію, варто встановити максимально можливу потужність. Якщо ви хочете купити сонячну електростанцію саме з такою метою, наші консультанти швидко зроблять усі необхідні розрахунки для вашого комфорту та максимального прибутку. Майстри KS Solar підберуть для вас оптимальний варіант розміщення сонячної станції, правильний кут нахилу панелей та надійне обладнання, що довгі роки буде радувати безперервною роботою. Практичні розрахунки підтверджують, що для вигідного використання СЕС потужність системи має бути не менше 20 кВт.

Від чого залежить потужність СЕС?

  • Продуктивність сонячних панелей. Більшість сонячних модулів, що використовуються в українських домашніх електростанціях, полікристалічної природи з ККД в межах 13-17 відсотків. Аналогічний показник для монокристалічних знаходиться в районі 18-22 відсотків. Достатньо значні втрати пояснюються відображенням більшої частини світла від кремнієвих пластин або нагрівом системи. На рівень перетворення світлової енергії також впливає матеріал, з якого виконані такі модулі. Отримати більш детальну інформацію на цю тему ви завжди можете у консультантів KS Solar, звернувшись до нас у зручний для вас час.
  • Залежність під погодних умов та часу доби. На даний момент в Україні працюють здебільшого монокристалічні та полікристалічні сонячні фотоелектричні модулі, що можуть поглинати прямі та розсіяні сонячні промені, але не функціонують вночі. Найближчим часом ситуація може змінитись у кращу сторону, адже спеціалісти активно працюють над розробкою більш ефективного обладнання для підвищення потужності сонячних електростанцій. Наприклад, в Китаї ще у 2017 році вчені створити всепогодні сонячні панелі, які працюють навіть вночі за рахунок покриттю люмінофором, що зберігає інфрачервоний та ультрафіолетовий спектр.
  • Залежність від пори року. Зрозуміло, що влітку об’єм сонячної енергії, виробленої панелями СЕС набагато більший, ніж взимку, але високі температури теж мають негативний аспект – через них падає номінальна продуктивність на кілька відсотків. Потужність роботи сонячної системи також залежить від тіні: особливості роботи інверторів у тому, що усі сонячні модулі будуть використовувати лише частину потенціалу СЕС, якщо хоча б частина з них знаходитиметься у тіні. Саме тому важливо правильно підібрати місце для розміщення фотоелектричних модулів.

Компанія KS Solar серйозно підходить до кожного проекту сонячної електростанції, незалежно від вартості та типу СЕС. Ми завжди намагаємося врахувати усі побажання клієнта та забезпечити його максимально вигідними умовами роботи. Звернувшись до нас за допомогою у розрахунках чи технічному проектуванню сонячної системи, ви точно не будете розчаровані нашим професійним підходом до роботи. Залишились питання? Ми вже знаємо відповіді на них і із задоволенням проконсультуємо вас та відкриємо двері у світ альтернативних екологічних джерел електроенергії вже сьогодні!

Прочитано 655 разів