Як працює сонячна батарея в похмуру погоду?

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Сонячні електростанції – це світле майбутнє нашої планети. З кожним днем сонячних електростанцій стає все більше, а поряд із цим, уся індустрія розвивається: на ринок виходять нові технології, спрощується процес виробництва сонячних панелей, що зменшує їх ціну, а прибутковість лише зростає. Придбання сонячних електростанцій дійсно важлива інвестиція не лише в своє майбутнє, але й майбутнє планети. Висока екологічність дає неперевершений результат поліпшення стану планети. І поряд з усіма цими факторами та перевагами сонячних панелей, в суспільстві ходять побоювання придбання даних панелей через елементарні міфи. Один із них, це сильна залежність сонячних панелей від погодних умов. Чи дійсно це так, зараз розповімо!

Чи заважає сонячному промінню хмари?

Цей міф ходить вже давно, і в цілому він логічно видобувний, але варто зазирнути у підручник фізики, і можна з легкістю знайти відповідь на це питання. Сонячне проміння пронизуючи усі шари атмосфери падає на поверхню Землі, і більш того, відбивається від неї.

Цікавий факт: «Близько 30% світла, відбиваючись від Землі повертається в зворотному напрямку і прямує назад у космос».

Сонячні проміння дійсно можуть стикатись з хмарами, та частина відсіюватись. Але ця частина дуже маленька. По вимірах вчених, близько 25-30% променів не в змозі пройти через хмари, а тому розсіюються і повертаються в зворотному напрямку. Але основна маса все ж проходить скрізь хмари та потрапляє на поверхню. Однозначно треба сказати, що щільність хмар може бути різною і ці дані середньостатистичні. Сонячне проміння в будь-яку погоду потрапляє на поверхню землі. Сонячні батареї взимку навіть працюють, коли похмурих днів набагато більше. Часто при розрахунку продуктивності сонячних електростанцій враховується кількість потенційних похмурих днів. Це дає точний та надійний результат, на котрий дійсно можна спиратись. Звісно, що данні цифри дуже суб’єктивні та мають багато факторів, але приблизну продуктивність вирахувати можна легко.

Погано працюють сонячні батареї в похмуру погоду?

Як ми вже визначились, сонячне проміння дійсно частково проходить скрізь хмари, але більша частина легко посягає цілі, де вже і чекають їх сонячні панелі. При грамотному розташуванні сонячних панелей, вони будуть брати на себе сонячні промені з максимальною ефективністю, та переробляти їх в електроенергію. Сонячні батареї в таких умовах працюють приблизно на 70-80% своєї потужності, що являється гарним показником. Але варто відзначити, що тип сонячної батареї має бути відповідним.

Енергія сонячних батарей буде вироблюватись в трохи меншій кількості, але панель буде працювати та виробляти абсолютно безкоштовну електроенергію. Похмура погода може лише трохи зменшити Ваш прибуток, але усе одно залишатись працюючою. Сонячні батареї у похмуру погоду працюють більш стабільніше, ані ж в спекотну, сонячну. Це дійсно факт. Сонячні панелі не вигорають, не нагріваються, а при цьому спокійно працюють. Навіть у дощ, вони перероблюють сонячну енергію. Сонячні батареї в похмуру погоду працюють на відмінну від темної доби, коли Сонця не видно за горизонтом. В такому випадку дійсно варто говорити про вимкнений стан сонячної панелі. Вона працює лише при потраплянні ультрафіолетових променів на її поверхню. Навіть клімат не відіграє у даному питані ролі, адже Сонце опромінює поверхню землі у всіх регіонах та куточках світу. Україна взагалі вважається однією із найпридатніших для використання сонячних панелей.

Прочитано 1328 разів