Системи кріплення фотоелектричних модулів (сонячних батарей, панелей)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Сонячні батареї — це світле майбутнє всієї планети. Весь світ намагається як найшвидше перевести видобуток електроенергії від екологічно забруднених, не ефективних та низько технологічних станцій на отримання електроенергії від сонця.

Наша компанія займається встановленням та підключенням сонячних електростанцій, тому ми, як ніхто знаємо про всі недоліки та переваги даних систем. Система кріплення сонячних батарей досить різноманітна. Це дає кожному майбутньому власнику подібних електростанцій широкий вибір. Зараз ми зупинимось на видах систем кріплення фотоелектричних модулів (сонячних батарей) та розповімо про їх основні переваги і недоліки.

Поняття та види системи кріплення фотоелектричних модулів

Системи кріплення сонячних панелей – це комплекс деталей, об’єднаних в конструкцію, що забезпечує надійне кріплення, фіксацію та керування сонячними панелями. Система кріплення може бути досить різною, адже вони поділяються за функціональним призначенням. Данні конструкції виготовлені із алюмінію та сталі, це дає максимально високу надійність та гарантію довгого строку служби системи.

Як ми вже зазначили, по функціональному призначенню системи кріплення сонячних батарей поділяються на види:

  1. Статичні системи кріплення ФЕМ;
  2. Динамічні системи (трекери).

Статичні системи закріплення сонячних панелей

Статична система – це система сонячних панелей, що в нерухомому вигляді отримує сонячну енергію, та генерує її в електроенергію. Статичний вид кріплення більше поширений на теренах України за рахунок своєї надійності та вартості. Надійність цієї системи кріплення сонячних батарей дуже висока, адже при правильній установці з урахування усіх кліматичних та географічних умов, вона прослужить більше 20 років.

Від правильного встановлення системи сонячної електростанції залежить і її ефективність, тому рекомендуємо звертатись до професіоналів своєї справи та бути впевненому в своєму майбутньому. Статичні системи кріплення фотоелектричних модулів поділяються на наземні та дахові.

Наземні системи – це такі системи, що розраховані на встановлення в грунт. Одразу при проектуванні розраховується найефективніший та найоптимальніший кут нахилу сонячних панелей. Перевагою даної системи кріплення панелей являється можливість встановлення будь-де та на будь-якій площині. Це досить гарно впливає на популярність встановлення такого кріплення, адже Україна багата своїми землями та площиною.

Наземні системи кріплення поділяються на:

  • Одноопорні однорядні;
  • Двоопорні дворядні.

Дахова система кріплення сонячних панелей – це конструкція, яка розміщується на покрівлі будинку. Досить гарна альтернатива наземним системам, тому що для їх розміщення навіть не потребується місце на землі. Дахова система заслуговує поваги, адже Ваш дах буде працювати на Ваш гаманець.

Дахова система кріплення поділяється на:

  • Анкертна;
  • Баластна.

Динамічні системи закріплення сонячних панелей

Динамічна система – це більш високотехнологічна та ефективна система встановлення сонячних панелей. Її унікальність полягає у автоматичному пристосуванні панелей під розміщення Сонця. Система сонячних панелей буде слідкувати за положенням Сонця та отримувати максимально великі показники ефективності. Також, дана система досить добре захищена від погодних умов, у разі необхідності, вона пристосується під погані кліматичні умови (сніг, вітер).

Динамічні системи кріплення фотоелектричних модулів поділяються на:

  • Одновісні. Ці кріплення дають змогу обертати сонячні панелі по вертикалі. Це відкриває великі можливості перед системами, що встановлені в важких географічних умовах та недостатньої рівності грунту. Перед вводом в експлуатацію, таку систему необхідно адаптувати під конкретні умови роботи. Якщо Ви скористаєтесь послугами спеціалістів, для них жодних проблем не буде існувати.
  • Двовісні. Ця система кріплення панелей дає ще вищу ефективність за попередню, адже вона автоматично рухається не лише по вертикалі, а й горизонталі, що взагалі нівелює будь-які втрати в отриманні електроенергії. Ця система буде отримувати близько на 40% більше електроенергії на статичну систему кріплення панелей.
Прочитано 1061 разів