Сонячні фотоелектричні модулі

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Сонячні фотоелектричні модулі (ФЕМ) – це головний елемент системи сонячної електростанції, задача якого отримувати та переробляти сонячну енергію в електроенергію. Дане обладнання займає ключове місце в генеруванні електроенергії. За допомогою унікальної структури та конструкції фотоелектричних модулів, вони мають змогу отримувати енергію від постійного джерела світла – Сонця.

Цей процес винайшли досить давно, в 18 ст. Вчені на той час не придали цьому особливої уваги, але зараз, отримання електроенергії безкоштовно, знаходиться у мріях більшості людей світу. І це можливо лише з сонячною електростанцією, частиною якої є фотоелектричні модулі. Зараз ми спробуємо розкрити увесь принцип роботи сонячної батареї та основні їх види.

Принцип роботи сонячного фотоелектричного модуля

Фотоелектричний модуль – це пристрій, що складається з різних елементів, об’єднання яких, призводить до генерування електроенергії. Досить важне поняття, але потрібно лиш розуміти, що сонячна батарея складається з різних елементів, це дає можливість ремонту будь-якої панелі. В модулі знаходяться фотоелементи, що з’єднані послідовно та паралельно. Вони закріплюються на каркасі, що зроблений з непровідного матеріалу. Це найпоширеніший варіант сонячних батарей, але існують і інші.

Якщо зазирнути у підручник фізики, то можна пояснити ефект генерування сонячної енергії так, сонячні промені, потрапляючи на фотоелемент вибивають в ньому електрони та створюють рух. Фотоелементи складаються з двох прошарків, в одному не вистачає катода, в іншому анода. І при потраплянні сонячних променів вони постійно рухаються, а утворені зайві електрони і є тією електроенергією, що потрапляє у Ваш дім, або накопичується.

Види фотоелектричних модулів

В залежності від різної ефективності та різних принципів роботи, сонячні батареї поділяються на види. Хочемо зразу зауважити, що деякі з них значно програють в ефективності, але мають досить низьку ціну, саме тому вони варті стояти в одній класифікації. Види сонячних батарей:

  • Тонкоплівкові фотоелектричні модулі;
  • Монокристалічні фотоелектричні модулі;
  • Полікристалічні фотоелектричні модулі.

Тонкоплівкові сонячні батареї

Таке обладнання вважається найдешевшим і не досить ефективним. Справа в тому, що в такому виді сонячної батареї використовується плівка, як основний компонент електростанції. Вона займає в 2-3 рази більше площі, при однаковій генерації електроенергії. Але також має переваги в установці, адже може бути вмонтована як на стіну, покрівлю, землю та інші рівні та нерівні поверхні.

Монокристалічні сонячні батареї

Цей вид вважається надійним та більш стабільним у роботі, адже має власний корпус, в якому знаходяться фотоелементи, і які захищені від вологи та інших кліматичних умов. Цей вид фотоелектронних модулів найпоширеніший в Україні. Монокристали забезпечують надійну генерацію електроенергії протягом довгого часу.

Полікристалічні сонячні батареї

Це вид фотоелектронних модулів, в основі яких застосовується кремній. Зовні він схожий на монокристалічну систему, але має свої відмінності в матеріалах. Тому й ефективність видів батарей різна. При виборі обладнання для своєї сонячної електростанції бажано враховувати подібні моменти.

Купити фотоелектричні модулі необхідно з першочерговим проектуванням та розрахунками. Цей етап являється фундаментом перед встановленням обладнання, саме тому ми завжди радимо звертатись до професіоналів своєї справи та бути спокійними за надійність встановлення та запуску фотоелектричних модулів в системі сонячної електростанції.

Прочитано 1001 разів