Сонячні електростанції в Україні

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Отримання електроенергії від Сонця – це світовий тренд останніх декількох років. В Україну ж така тенденція масово увійшла в 2015 році. Щороку кількість сонячних електростанцій збільшується в кілька разів. Як приклад, у 2017 році було збудовано в два рази більше станцій ніж у 2016 році. Багато країн світу взагалі ставлять на перший план видобуток саме екологічно чистої та стабільної електроенергії від Сонця. На сьогодні Україна також допомагає громадянам із встановленням сонячних електростанцій шляхом прийняття «зеленого» тарифу, та компенсування частини вартості сонячних електростанцій, на місцевому рівні. І це дійсно допомагає, про що свідчить статистика, яку ми розкриємо нижче.

Скільки сонячних електростанцій в Україні?

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України щорічно збирає та оприлюднює статистику щодо підвищення популярності сонячних електростанцій в Україні. На початку 2018 року, відбулось чергове звітування, на основі яких ми зараз і підведемо статистику збільшення кількості сонячних електростанцій в Україні.

За 2017 рік близько 2 тис. домогосподарів встановили сонячне обладнання на свої будинки. Цей результат здивував усіх, адже такого позитивного та перспективного стрибка в майбутнє мало хто міг прогнозувати, більш того, в умовах сучасної нестабільності економіки, така статистика здавалась недосяжною. Показники за 2016 рік майже в 2 рази відстають.

З 2015 року сонячних електростанцій України нараховується більше 3200, загальна потужність котрих сягає 53мВт. Враховуючи те, що в 2017 році було встановлено 2000, то за 2015 і 2016 роки було встановлено всього 1200 сонячних електростанцій. Також хочеться зазначити, що українці інвестували в вироблення сонячної енергетики близько 55 млн. євро. Це одна з найпривабливіших інвестицій всього світу, в котрій відсоток ризику мінімальний.

Де розміщено більшість сонячних електростанцій в Україні?

Уся територія України пристосована для встановлення сонячних електростанцій. Наша країна зовсім не відстає від лідерів з сонячної енергетики світу: Америки, Швейцарії та Німеччини. Розміщення сонячних електростанцій в Україні залежить від декількох умов:

  • Економічного рівня та стабільності регіону;
  • Рівня сонячного випромінювання регіону;
  • Підтримка місцевої влади таких ініціатив.

Ці 3 чинники мають найбільший вплив на розвиток даної індустрії регіону, адже вони впливають на кінцевий результат – продуктивність та прибутковість. Щодо економічного рівня регіону, все досить просто: чим більший та масивніший обласний центр, тим рівень вищій. Якщо брати до уваги цей фактор, то Київ стоїть у лідерах даного показника.

Рівень сонячного випромінювання регіону – це головний чинник розміщення сонячних електростанцій в Україні, адже саме від нього залежить кількість потенціальної виробленої енергії. Є спеціальні карти, проаналізувавши які, можна з точністю назвати Південь України найоптимальнішим регіоном для встановлення сонячних батарей. Захід – це найнепридатніший регіон, адже місцевість має великий відсоток лісів. Але навіть в таких регіонах є альтернативи вирішення проблем. Кіровоградська область є прийнятною для сонячних електростанцій України, адже знаходиться в степовій зоні.

Підтримка місцевої влади полягає у виділенні кошт на допомогу особам, котрі намагається самостійно видобувати електроенергію екологічно чистим шляхом. Як приклад, Львівська область виділила кошти для погашення кредиту на сонячне обладнання особам у розмірі 10% від усієї суми. Такі програми мотивують та розвивають регіон в даному напрямку.

Ця інфраструктура активно розвивається на теренах України та має світле майбутнє.

Прочитано 956 разів