Принципи роботи СЕС. Сонячні електростанції: будова і принцип дії

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Сонячні електростанції досить інноваційне обладнання. Вони складені з великої кількості елементів, принципи роботи яких невідомі більшості власників. Насправді для більшості головніше розуміти, що обладнання справне і надалі приносить прибуток, а те, яким чином це відбувається не завжди цікаво. Але хочемо наголосити, що за таким високотехнологічним обладнанням необхідно слідкувати та виявляти несправності. Для цього все ж треба знати принцип роботи сонячної електростанції.

У цій статті ми намагатимемось розкрити дану тематику і відповісти на питання, а як все ж таки працюють сонячні батареї?

Принцип дії сонячних електростанцій

Сьогоднішні сонячні батареї складені із ряду фотоелементів, які являються напівпровідниковими пристроями та в мить отримують та перетворюють сонячну енергію в електроенергію. Сам процес перетворення прийнято називати фотоелектричним ефектом.

Дане відкриття було зафіксоване в 19 ст. фізиком Беккерелем, а пізніше Ейнштейн повністю описав даний вид отримання електроенергії. Щоправда, шаленої популярності у світі сонячні електростанції набули лише в 21 ст. Це пов’язано з винайденням обладнання, що одночасно ефективно використовується та коштує досить недорого.

Взагалі багато вчених працювали у цьому напрямі, але основні досягнення були набуті Беккерелем, Столетовим та Эйнштейном.

Напівпровідник, про який ми вже згадували раніше — це матеріал, що складений з атомів, в яких або є зайві електрони, або їх не вистачає. Сам напівпровідник має два шари із різною провідністю. Якщо згадати шкільні предмети фізику та хімію, то там ми наткнемось на складові атомів катод та анод. Так як напівпровідник складений з двох шарів, в яких або не вистачає або наявні зайві електрони, то промені сонця, попадаючи на таку поверхню, призводять круговий рух електронів з атомів. Увесь рух проходить скрізь акумулятор, який і залишає в собі частину енергії.

В теорії принцип роботи сонячної електростанції досить простий. Звісно, усі вищеописані дії проходять дуже масово та прослідкувати за якими без обладнання неможливо. Окремі фотоелементи дуже слабкі по окремості, тому ми й бачимо великі сонячні батареї, що візуально складені з квадратиків.

Аби захистити поверхню сонячних батарей, її накривають прозорим склом або пластиком. Це ні в якому разі не впливає на ефективність батареї, а лише значно збільшує її довговічність.

Сонячна електростанція та принцип роботи - енергетична інновація сучасного світу

Сонячні електростанції — це дійсно прогрес 21 ст. адже наша планета довго не витримає усі забаганки людства. Отримання енергії з безкінечного джерела, на наш погляд, ідеальний варіант. Принцип дії сонячних батарей направлений на отримання електроенергії:

  • Екологічно чисто;
  • Безкоштовно;
  • Працюють від сходу сонця, до його заходу;
  • Не вимагаючи обслуговування;
  • Стабільно;
  • Довговічно.

Ось такими засадами керуються сонячні електростанції. Їх нерідко називають однією із самих перспективних інвестицій у всьому світі. Принцип дії сонячних електростанцій, винайдений в 19 ст., сьогодні набув колосальної та позитивної репутації, яка визначає вкладення в СЕС, як надійне інвестування. Наша компанія допоможе і Вам зайти на цей ринок інновацій та бути в тому числі щасливих енергетично незалежних людей.

Прочитано 3405 разів