Найбільші у світі сонячні електростанції. Найбільша СЕС в Україні

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Сонячні електростанції розміщені у багатьох країнах світу, адже сьогодні видобуток екологічно чистої та безкоштовної електроенергії від безкінечного джерела енергії – Сонця, дуже прибуткова та приваблива інвестиція. Країни, рівень економіки котрих посідає передові місця в світі, вже в більшості випадків перейшли на альтернативні видобутки електроенергії, зокрема і сонячні електростанції. Кожного року в новинах показують рекордні площі з встановленими сонячними електростанціями світу. Усі вони заворожують не лише масштабами, але й бюджетом. Це мільярдні інвестиції влад країн задля майбутнього успіху держави. Насправді такі кроки в майбутнє заслуговує поваги, тому зараз ми перерахуємо найбільші сонячні електростанції в світі.

Топ 4 найбільших СЕС світу

Дуже важко виділити найбільші сонячні електростанції світу, адже їх кількість перевищує сотні тисяч. І на сьогодні близько 16 електростанцій планується встановити, які претендують на найбільші у світі. 2017 рік став еталоном, щодо статистики встановлення сонячних панелей, тому і збір цього списку опирається на данні кінця 2017, початку 2018 року. І так, найбільші сонячні електростанції світу:

  • Сонячна електростанція в Kamuthi;
  • Сонячна електростанція Topaz Solar Farm;
  • Сонячна електростанція Agua Caliente;
  • Сонячна електростанція Panda Green Energy.

Сонячна електростанція в Kamuthi. Дана сонячна електростанція являється однією із найбільших у світі. Вона має потужність 648 МВт, якої вистачить приблизно на 150 000 будинків, а це досить непогано, враховуючи, що електроенергія постачається стабільно та без будь-яких ризиків. Розташування електростанції – Індія. До речі, Індія займає лідируючу стрічку серед країн, котрі відмовились від екологічно забруднених видобутків електроенергії. Ця найбільша сонячна електростанція світу замає всього 10% від усіх електростанцій Індії. Це є високим показником розвитку держави, та її відношення до екологічної катастрофи світу. Побудована електростанція протягом 8 місяців, що є рекордом світу та його вартість становила близько 700 млн. дол.

Сонячна електростанція Topaz Solar Farm. Ця масштабна електростанція знаходиться в Америці, штат Каліфорнія. Її потужність – 550 МВт. Близько 9 млн. сонячних панелей утворюють неймовірну красу та показують усю свою величність. Близько 2.5 млн. дол. Було затрачено на будівництво даної сонячної електростанції. Але противагою цій вартості стоїть екологія держави, та отримання безкоштовної електроенергії протягом десятків років.

Сонячна електростанція Agua Caliente. Вона знаходиться також в Америці, штаті Арізона. В 2014 році посідав стрічку найбільшого проекту, але пізніше конкуренти з великим відривом відірвалися від неї. Ця найбільша СЕС планети 2014 року побудована за допомогою плівки з фотоелектронними елементами, вони простягаються близько 16 км.

Сонячна електростанція Panda Green Energy. Ця сонячна електростанція можливо й не має особливо рекордних показників та масштабів, але варта уваги через свій вигляд. Сонячні панелі розставлені в вигляді панди, що з висоти дуже гарно видно. Також, вона встановила рекорд по своїй екологічності, адже замінює 1 млрд тон вугілля за 25 років.

Найбільша в Україні сонячна електростанція

Вона розміщена в місті Токмак, це Запорізька область, її потужність сягає 50 МВт. На даний час, вона ще в стадії встановлення, але вже більша частина працює та виробляє електроенергію. В 2018 році вона вважається найбільшою сонячною електростанцією України. З точки зору екологічності – то вона замінює близько 24 тис. тон викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Прочитано 2562 разів