Чинники розміщення сонячної електростанції (СЕС)

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

На сьогоднішній день збільшується популярність виробництва та вживання альтернативного виду електроенергії в Україні сонячній електроенергії. Використання сонячних електростанцій збільшується, адже на території України є багато погожих сонячних днів не тільки літом, а й протягом року. Також є збільшення правових основ для встановлення альтернативного виду електроенергії. Але виникає ряд питань. Наприклад, сонячні електростанції розміщення, яку потрібно площу, та ін. Перед розміщенням сонячних електростанцій потрібно чітко розуміти де саме вони будуть знаходитись. Потрібно слідкувати за Сонцем, адже Сонце може стати найкращим другом не тільки для рослин але й для нормального незалежного від центрального енергоспоживання людини. Власна сонячна електростанція це вигідний вклад в незалежність та екологію для нашої держави від традиційних видах електроенергії.

Правила розміщення сонячної електростанції

Основними правилами сонячної електростанції розміщення є на даху будинку, гаражу або території. Адже розміщення на дефіцитній земельній ділянці біля будинку з невеликою територією не завжди продумано. Можливо в одну пору доби там є прямий доступ до сонця, а в іншому часі немає. Наші спеціалісти можуть провести Вам консультацію та надати рекомендацію щодо місця встановлення даного обладнання. Сонячні електростанції ґрунтуються на таких принципах як:

  • Екологічність;
  • Окупність;
  • Незалежність від мережевого електропостачання.

Обов’язково звертайте увагу, що сонячні модулі мають бути розвернуті на південь. Це надасть більше часу бути під сонцем. Але потрібно забезпечити панелі і вітром, щоб вони не перегрівалися. Як раз всі ці основні моменти можна врахувати коли встановлення відбувається на даху. Також потрібно розраховувати і кут нахилу панелі. Якщо встановлення відбувається на даху, тоді зміну кута нахилу майже не можлива. Вона відбувається у градаціях від одного до п’яти градусів.

Яку площу займає розміщення сонячної електростанції?

Якщо встановлення сонячної електростанції СЕС відбувається на даху будинку то найчастіше займає площу всього даху, який знаходиться на сонячній стороні більшість часу на добу. Щоб дізнатися точну площу яку потрібно відвести під сонячну електростанцію тоді Вам необхідно розрахувати за формулою. Потрібно помножити бажану потужність на коефіцієнт розміщення. Він дорівнює при розміщені на даху 12,6, а на ділянці 14,8. Після обрахування потрібно провести заміри та виготовлення проекту. Це потрібно робити спеціалістам, які мають досвід у цій направленості.

Якщо Ви живете в багатоповерховому будинку це не проблема. Ви також маєте змогу розміщення сонячної електростанції. Для початку вам потрібно орендувати дах будинку, потім зібрати пакет документів для отримання технічних умов розміщення сонячної електростанції. Після такої ідеї до Вас можуть підключитися багато Ваших сусідів. Потім після технічних умов та виготовлення проекту відбувається сам монтаж панелей. Можливо перед цим потрібно буде ремонтувати дах будинку. Але з цього є дві позитивні події — відремонтований дах та енергетична незалежність від центрального електропостачання.

Все це відповідає сьогоденню в Україні. Встановлення та розміщення сонячних електростанцій в кожному буднику це найближче майбутнє в Україні.

Прочитано 4149 разів